Ogólnopolski streaming z Jasnej Góry

Zostań w domu i oglądaj nasze transmisje
W czasie pandemii koronawirusa staramy się utrzymywać możliwie najwyższy poziom świadczonych przez nas usług z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wobec naszych pracowników i klientów. Także i nam udało się włożyć skromną cegiełkę na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego, która pozwala wielu milionom osób zaspokajać ich potrzeby wyższe przy jednoczesnym pozostaniu w domach.
Od połowy marca, przy współpracy z Klasztorem Jasnogórskim, Telewizją Polską SA oraz TV Trwam, obsługujemy od strony teleinformatycznej ogólnopolskie transmisje Mszy świętych z Kaplicy Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Codziennie emitujemy sygnał z kilku Eucharystii do TVP, TVP3, TVPolonia, na portale VOD oraz do innych serwisów internetowych.

Transmisje nie tylko w czasie epidemii
Nie jest to nasze jedyne doświadczenie w zakresie streamingu i obsługi teleinformatycznej dużych medialnych wydarzeń. Byliśmy głównym podmiotem odpowiedzialnym za przygotowanie infrastruktury teleinformatycznej podczas przyjazdu Ojca Świętego na Jasna Górę w 2016 roku. W ramach tego zadania wykonaliśmy i nadzorowaliśmy sieć światłowodową i teleinformatyczną dla Funkcjonariuszu BOR, Straży Pożarnej, Policji, przedstawicieli mediów z Polski i świata. Zapewnialiśmy sygnał do transmisji telewizyjnych m.in. dla TVP, TVPInfo, TVTrwam, DobreMedia. Wykonaliśmy także wiele prac związanych z monitoringiem i transmisją danych dla lokalnych instytucji samorządowych, służb ratunkowych i podmiotów komercyjnych.

Automatyka budynkowa zwiększy bezpieczeństwo turystów
W ramach unijnej inwestycji w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze wdrażamy również kompleksowe systemy automatyki budynkowej FIBARO i zabezpieczeń w pomieszczeniach muzealnych i sakralnych. Dzięki nim udostępniane pątnikom i turystom przestrzenie będą lepiej dostosowane do ich obsługi. Już teraz wpływa to bezpośrednio na zwiększenie bezpieczeństwa, także sanitarnego.
 

Więcej informacji o transmisjach wideo nabożeństw z Jasnej Góry: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13714

Zdjęcie: Kadr z transmisji online