Sposób na udany urlop

Podróż życia, a Ty martwisz się o swoje mieszkanie? Jest na to sposób: inteligentny dom. Takie rozwiązanie oznacza spokój, bezpieczeństwo i komfort. Systemy FIBARO dają kontrolę nad domem z dowolnego miejsca na ziemi. Zobaczcie, co o tym napisał NATIONAL GEOGRAPHIC.  

Wyjazd na urlop, zwłaszcza w miejsce, w którym jeszcze nigdy nie byliśmy, to ekscytujący moment. Zastanawiamy się dokąd pojechać, co zobaczyć na miejscu, jakiej atrakcji nie przegapić, a co można w planie zwiedzania pominąć. Gdybyśmy tylko tuż po przekroczeniu progu naszego domu, w taksówce na lotnisko czy w pociągu nie rozpoczynali w głowie szybkich podsumowań - czy aby na pewno zamknęliśmy drzwi, wyłączyliśmy z gniazdka żelazko i inne urządzenia albo zakręciliśmy kran w łazience – to byłoby wprost idealnie. (...)

W największym uproszczeniu smart home działa na podobnej zasadzie jak ludzki organizm. Mamy więc w nim mózg (centralkę systemu), który zarządza działaniem całego układu. Mamy również zmysły, czyli urządzenia zbierające dane oraz mięśnie czyli elementy wykonawcze, które np. odetną dopływ wody czy prądu w sytuacji kryzysowej. Mając zainstalowany  system smart home w mieszkaniu możemy z każdego miejsca na świecie sprawdzić, czy nasz dom jest bezpieczny. Potrzebujemy jedynie dostępu do internetu i smartfona z aplikacją FIBARO (w zależności od wersji systemu w mieszkaniu iOS lub Android) lub komputera. W mieszkaniu możemy zamontować m.in. czujniki otwarcia okien lub drzwi, więc wiemy czy aby na pewno są zamknięte. Dodatkowo czujniki ruchu powiadomią nas, jeśli w mieszkaniu zostanie wykryty ruch.  System można również połączyć z inteligentnymi zamkami do drzwi uznanych producentów. (...)

Pełny artykuł na stronach NATIONAL GEOGRAPHIC:

http://www.national-geographic.pl/national-geographic/podroz-zycia-a-ty-martwisz-sie-o-swoje-mieszkanie-jest-na-to-sposob